Armatura łazienkowa Inowrocław

Armatura i ceramika – jak je pielęgnować?

Czyszczenie łazienki to nie lada wyzwanie. Są osoby, które nienawidzą tego robić, ale są i tacy, którzy wymyślają sposoby, dzięki którym sprzątanie łazienki będzie proste i przyjemne. Osadzający się kamień pod prysznicem, osad w umywalce – jak sobie z tym poradzić?

Czyszczenie łazienki Inowrocław – jak sobie z tym poradzić?

  • Armatura łazienkowa Inowrocław – osadzają się na niej najczęściej osady z mydła. Regularne czyszczenie jej pozwoli uniknąć trudnych do zmycia zanieczyszczeń. Zalegający brud wpływa na stan i wygląd armatury – brud powoduje, że matowieje i zmienia kolor.
    Jak zatem pielęgnować armaturę łazienkową? Jeśli posiadamy miedziane lub czarne baterie łazienkowe, to warto unikać żrących detergentów, ze względu na fakt, że mogą porysować się, wyblaknąć lub zmienić kolor. Warto weryfikować skład takich środków i wybierać te nieszkodliwe dla środowiska. Do mycia armatury powinniśmy wykorzystywać miękkie gąbki.
  • Ceramika – czyszczenie jej powinno odbywać się regularnie. Czyszczenie nawet zwykłą wodą jest skuteczne. Świetnym sposobem na uporczywe zacieki jest rozwór wody z octem. W sklepach znajdziemy różnorodne produkty do czyszczenia ceramiki – i tak samo, jak w przypadku produktów do armatury, należy zwracać uwagę na ich skład. Po każdym umyciu należy przetrzeć baterię, umywalkę oraz wannę suchą ścierką.
Łazienki Inowrocław

Ciemna armatura i ceramika – czy ich czyszczenie jest skomplikowane?

Obecnie bardzo modne stały się ciemne kolory w łazience. Ciemna, matowa ceramika i armatura są coraz powszechniejsze. Czy warto zdecydować się na ich zakup? Jak zachować ich czystość? Niestety, ale na ciemnych przedmiotach osad z mydła czy zacieki bardziej się odznaczają. Dlatego warto regularnie przecierać te elementy specjalna ścierką z mikrofibry.  Nie należy stosować preparatów, które posiadają substancje ścierne, gdyż grozi to wyblaknięciem koloru. Świetnym i naturalnym sposobem na usunięcie kamienia jest przygotowanie roztworu octu z wodą w proporcjach 1:1.