mieszkania na sprzedaż Trzemeszno

Deweloperzy inwestują w małych miasteczkach – Dlaczego?

Ostatnio widać, że deweloperzy są bardziej skłonni do inwestowania w małych miasteczkach. Dlaczego? Skąd ta tendencja? Czy nie warto mieszkać w dużym mieście? O tym w artykule. Powiemy także, gdzie w okolicach Strzelna i Inowrocławia można znaleźć najlepsze mieszkania na sprzedaż. Chodzi między innymi o mieszkania Trzemeszno. Zapraszamy do lektury.   

Dlaczego deweloperzy inwestują w małych mieścinach?

Inflacja robi swoje. Zycie wszędzie staje się coraz trudniejsze, ale utrzymanie się w dużym mieście oznacza nie lada wyzwanie. Tak jak kiedyś deweloperzy budowali bloki, szeregowce w dużych miastach, tak teraz widzimy zmianę. Częściej inwestują w miasteczkach. Ceny działek budowlanek również bardzo różnią się w zależności od wielkości miasta. Niestety, ale przy aktualnych cenach w miastach typu Poznań, deweloperzy by zarobić, musieliby wystawiać mieszkania po 8 tysięcy złotych za metr kwadratowy. To w przeliczeniu, za 60 metrowe mieszkanie dałoby prawie pół miliona złotych. Mało kogo na to stać, a banki nie są tak skłonne jak kiedyś do udzielania kredytów. Ale pieniądze klientów i samych deweloperów to nie jedyny powód dla którego w ostatnich latach więcej osób ucieka z dużych aglomeracji.

mieszkania Trzemeszno

Cenimy cisze i spokój

Pęd życia jest nie do zniesienia. Nastawienie by zarabiać, tak zwany wyścig szczurów, zbyt męczy. Duże miasta wiążą się z tłumami, smogiem, hałasem, korkami ulicznymi. Dojazd do pracy nierzadko trwa dłużej niż z jednej miejscowości do drugiej. Ludzie uciekają z miast w trosce o zdrowie fizyczne i psychiczne. Oczywiście nie da się ukryć, że mieszkanie w dużym mieście ma swoje zalety. Ludzie są bardziej otwarci, mniej zaściankowi. Ma się dostęp do wszystkiego – szpitali, dobrych lekarzy specjalistów, basenów, parków rozrywki, galerii handlowych, hurtowni i tak dalej. Jednak w dzisiejszej dobie – gdy wszyscy mają samochody, nie jest problemem odwiedzić miasto.

Okolice Inowrocławia, Strzelna – mieszkania Trzemeszno

Powiedzmy teraz o miejscowościach, w których deweloperzy chętnie inwestują. Chodzi między innymi o Janikowo, Mogilno, Barcin, Żnin czy Trzemeszno. Mieszkania na sprzedaż Trzemeszno są dużo tańsze niż w takim Poznaniu. A jakie są inne zalety mieszkania w Trzemesznie? To miasto zabytkowe. Posiada dostęp do dwóch jezior. Jest tu stacja PKP, z której bez problemu można się dostać do Gniezna, Poznania, Inowrocławia czy Bydgoszczy.