usługi CNC Bydgoszcz

Dlaczego wybrać usługi CNC Bydgoszcz

CNC to maszyny, które w bardzo krótkim czasie zdobyły ogromne grono fanów. Usługi CNC Bydgoszcz podbijają rynek. Na czym polegają?

Co wchodzi w zakres usług CNC?

Usługi CNC Bydgoszcz zapewniają świetnie wykonaną pracę, dzięki zaawansowanych technicznie maszyną pozwalają na obróbkę wielu materiałów. Nawet bardzo skomplikowane i potrzebujące bardzo dużej dokładności elementy, zostaną wykonane bez problemu. Do zakresu usług CNC wchodzi:

– frezowanie CNC, które umożliwia precyzyjne wykonanie elementu w niedługim czasie. Jest bardzo popularne i często wybierane przez klientów.

toczenie CNC Bydgoszcz, pozwala uzyskać elementy o nawet bardzo skomplikowanych kształtach bez ryzyka pomyłki.

– cięcie wodą, uzyskanie elementów bez potrzeby dalszej obróbki,

toczenie CNC Bydgoszcz

Usługi CNC Bydgoszcz – Jakie wyróżniamy?

Toczenie CNC to komputerowa obróbka takich materiałów jak aluminium, stal, miedź czy tworzyw sztucznych. Toczenie polega na obrobienie przedmiotu w za pomocą noża tokarskiego. Przedmiot wykonuje ruch, a nóż przesuwa się przez co rozdziela warstwy materiału. Wyróżnia się wiele technik toczenia CNC takich jak toczenie kopiowe, które polega na bardzo precyzyjnym odwzorowaniu danego przedmiot. Toczenie kształtowe, odbywa się za pomocą noża o ostrzach w kształcie danego przedmiotu. Kolejnym toczeniem jest toczenie obwiedniowe, które wykonuje się za pomocą specjalnego noża tokarskiego kołowego. Gdy kierunek posuwu noża jest równoległy do osi toczenia, zachodzi toczenie wzdłużne. Jest jeszcze kilka innych rodzajów toczenia.

Gdzie wykorzystywane jest toczenie CNC

Toczenie świetnie sprawdzi się w wielu branżach przemysłowych. Maszyna świetnie radzi sobie z wieloma materiałami i skomplikowanymi kształtami. Toczenie pozwala na wyprodukowanie elementów do specjalistycznego użytku w medycynie, automatyce, elektronice, ale też do przedmiotów codziennego użytku takich jak sprzęty AGD, meble czy wiele innych.

Zalety toczenia CNC

Podstawową zaletą toczenia jest precyzyjność. To dlatego, że komputerowo sterowana maszyna daje gwarancje że elementy wykonane będą z dokładnością i precyzją co do minimetra, więc wszystkie elementy będą identyczne. Dzięki sterowaniu komputerowemu unika się wielu błędów, które mogłyby powstać w wyniku człowieka. Pracownik jedynie nadzoruje maszynę a komputer robi resztę roboty.