długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe – Jak można je wykorzystać? 

W tym artykule skupimy się na gadżetach reklamowych. Powiemy głównie o długopisach. Czy długopisy reklamowe można wykorzystać inaczej niż do marketingu? Jak powinny wyglądać i ile kosztować? A może najlepiej rozdawać je za darmo dla stałych lub nowych klientów? Zapraszamy do lektury.

Długopisy reklamowe i inne gadżety  

Wydaje się, że jedyną słuszną reklamą jest dzisiaj pozycjonowana strona internetowa i konto w social mediach. Rzeczywiście, e-marketing przynosi największe efekty, jednak tradycyjne metody również mają duże znaczenie. Powiedzmy o gadżetach reklamowych. Czy warto w nie inwestować? Jak najbardziej! Ludzie lubią dostawać coś za darmo. Nawet, jeśli chodzi o małe długopisy reklamowe. Tym sposobem odpowiedzieliśmy na istotne pytanie – czy gadżety reklamowe powinny być darmowe. Chodzi o to, żeby ludzi zachęcić do danego sklepu czy marki. A raczej mało zachęcające byłoby sprzedawanie gadżetów. Długopisy reklamowe mogą leżeć na ladzie, przy kasie. Niektórzy przedsiębiorcy organizują również akcje promocyjne – w danym terminie rozdają prezenty dla klientów, roznoszą ulotki z innymi gadżetami. To się naprawdę sprawdza.  

długopisy z nadrukiem

Jak powinny wyglądać takie gadżety?

Nie powinny być zbyt pstrokate. Do gadżetów zaliczamy długopisy z nadrukiem, kubki, torby, smycze. Wszystkie one powinny być ładne, ale nie na zbyt kolorowe. Dlaczego? Ponieważ dziś liczy się przemyślana treść, w której skład wchodzą również grafiki, kolory. Bardziej zwraca się teraz uwagę na estetykę. Poza tym. Kolory i obrazki nie powinny odwracać zbytniej uwagi od logo firmy, adresu, czy innych danych, jakie tam umieścisz. Najmniej zmieści się oczywiście na długopisie. Tam wystarczy logo. Długopisy może być niebieski, zielony, biały, żółty – jaki tylko zechcesz, ale musi być czytelny. Jaki jest cel gadżetów? Chodzi o to, żeby przypominały ich posiadaczom o firmie, jaka jest na nich reklamowana. Długopisy, kubki, torby – to gadżety wykorzystywane na co dzień.

Długopisy z nadrukiem jako prezent dla bliskiej osoby

Ponadto, długopisy z nadrukiem czy kubki można zamówić jako prezent dla bliskiej osoby. Można tam zamieścić wyjątkową datę, jakiś motywujący cytat czy coś innego, co ma znaczenie dla ciebie i obdarowywanej osoby. To drobny gest, ale może sprawić komuś wiele radości.