dźwig Bydgoszcz

Dźwig Bydgoszcz – O tym, jak wygląda praca operatora dźwigu i nie tylko

Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega praca operatora dźwigu i czy jest to przyjemne zajęcie? A może interesuje Cię ile mierzy najwyższy dźwig świata? Powiemy o tym w poniższym artykule. Wspomnimy też o bardzo ważnym polskim zabytku znajdującym się w Gdańsku.

Dźwig Bydgoszcz – Trochę o samych dźwigach

Dźwigi to urządzenia zdecydowanie niezastąpione i bardzo potrzebne. Ze względu na swoją mobilność oraz funkcjonalność wykorzystujemy je w różnych gałęziach przemysłu. Miedzy innymi w:

  • hutach,
  • stoczniach,
  • metalurgii,
  • budownictwie.

Maszyny te są bardzo zróżnicowane. Mogą mieć inne wymiary, udźwig oraz pozostałe parametry. Dzięki temu można je wykorzystywać do różnych zadań i prac. Dźwig Bydgoszcz może pracować zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz różnych obiektów. Przykładem są hale magazynowe lub produkcyjne. Dźwigów i żurawi nie może zabraknąć na większości inwestycji budowlanych. Przede wszystkim służą one do przenoszenia ciężkich oraz wielkogabarytowych ładunków. Znacznie ułatwiają budowanie konstrukcji wielkogabarytowych.

usługi dźwigowe Bydgoszcz

Usługi dźwigowe Bydgoszcz – Jak wygląda praca operatora dźwigu?

Niestety okazuje się, że praca operatora dźwigu nie jest taka łatwa. Usługi dźwigowe Bydgoszcz wiążą się z dużą odpowiedzialnością. Transport dużych i ciężkich przedmiotów zawsze niesie ze sobą jakieś ryzyko. Poza tym kabiny bardzo mocno się nagrzewają. Latem bywa, że operator siedzi w prawie 40 stopniach Celsjusza. Ponieważ jest to niezdrowe jakiś czas temu weszła ustawa zabraniająca pracować operatorom dźwigów jeśli w Gabinie temperatura przekracza 28 stopni. Jeśli chcesz wynająć firmę oferujące usługi dźwigowe Bydgoszcz pamiętaj by sprawdzić kwalifikacje pracowników.

Największy dźwig i ważny zabytek

Zastanawiasz się ile metrów mierzy największy dźwig świata? Ponad 245! Jest to Liebherr LR 13000. Może podnieść 3000 ton, a sam waży 600 ton. Co prawda w Polsce nie wyprodukowano takiego giganta, ale możemy się pochwalić największym i najstarszym zachowanym dźwigiem portowym średniowiecznej Europy. Mamy na myśli Żurawia w Gdańsku. Został wybudowany w latach 1442-1444 i składa się z dwóch ceglanych wież i drewnianego mechanizmu dźwigowego. Obecnie Żuraw w Gdańsku nie pełni już swojej pierwotnej funkcji i został zaadaptowany na muzeum.