Agencja pracy Gorzów

Jak wypaść dobrze na rozmowie kwalifikacyjnej?

Dla wielu osób rozmowa kwalifikacyjna to stres, porównywalny do egzaminu na prawo jazdy czy matury. Pracy szukać możemy na wiele sposobów. Jednym z nich jest szukanie zatrudnienia w agencjach pracy. Szukanie pracy przez agencje jest łatwiejsze, ponieważ mają one wiele ofert, a każda z nich jest dobierana indywidualnie do osoby bezrobotnej. Do agencji pracy powinniśmy dostarczyć dokumenty potwierdzające nasze kwalifikacje lub ukończenia kursów.

Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

Jest kilka zasad, o których warto pamiętać, jeśli chcemy dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Zacznijmy od początku. Przede wszystkim ważny jest wygląd i pierwsze wrażenie. Jak mówią ,,jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Dlatego warto zadbać o to, aby pierwsze wrażenie było nienaganne. Jeśli to start-up nie musimy się ubierać, tak jak do pracy o charakterze biurowym. Mogą to być luźniejsze ubrania. W przypadku pracy biurowej powinniśmy wybrać eleganckie ubrania. Jeśli to praca fizyczna, to nie musimy ubierać się elegancko, ale nie zaszkodzi to. Warto zapisać sobie numer rekrutera, ponieważ w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji losowych, powinniśmy koniecznie powiadomić go. Pewność siebie to podstawa. Przez to, że wejdziemy zestresowani i niepewni, osoba rekrutująca może pomyśleć, że nie umiemy kontrolować stresu, a na wielu stanowiskach jest to ważne. Warto też przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Jak to zrobić?

Jakie pytania mogą wystąpić na rozmowie kwalifikacyjnej?

Jest wiele pytań, które mogą paść na każdej rozmowie kwalifikacyjnej. Warto wcześniej przygotować się do nich. Oto najpopularniejsze i najczęściej występujące pytania kwalifikacyjne:

  1. Dlaczego to ty powinieneś dostać tą pracę?
  2. Jaki jest powód że zmieniasz pracę?
  3. Czym zajmuje się nasza firma?
  4. Czy umiesz pracować w zespole?
  5. Jakie masz osiągnięcia?
  6. Gdzie widzisz się za 5 lat?
  7. Jakie są twoje mocne i słabe strony?
  8. Jakie chcesz dostawać wynagrodzenie finansowe?

Przede wszystkim nie warto kłamać na rozmowie, ponieważ łatwo jest zweryfikować, czy ktoś kłamie przez sprawdzenie referencji.

Oferty pracy Nowa Sól

 Rozmowa kwalifikacyjna nie jest taka straszna jak się wydaje. Agencja Pracy Gorzów stara się dopasowywać odpowiednie stanowiska pracy do osób poszukujących jej. Oferty pracy Nowa Sól – na rynku jest ich wiele, dlatego wybierz dla siebie najlepsze zatrudnienie!