elektryk Września

Męskie i damskie zawody – To już przeszłość!  

Czasy, kiedy kobiety były milej widziane w domu przy dzieciach i garach, a nie w pracy już dawno się skończyły. Oczywiście nadal się zdarza, że na tym samym stanowisku kobieta zarabia mniej niż mężczyzna. Jednak patrząc na przestrzeni lat, dziś kobiety mają dużo więcej możliwości. Czy elektryk Września to zawód dla kobiety? A mechanik? A czy mężczyzna może być dobrym fryzjerem?

Co powiedzieć o kobietach, jako pracownikach?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, dziś kobieta może zdecydowanie więcej niż kiedyś. Dawniej mało która mogła pójść na studia, zrobić karierę. Jednak badania dowodzą, że w wielu firmach, kobiety nadal traktowane są inaczej niż mężczyźni. Robiąc równie dużo zarabiają mniej, lub zdecydowanie dłużej starają się o awans. Jednak w rzeczywistości kobiety, to świetni pracownicy. Dlaczego?

  • Na ogół kobiety są dokładniejsze;
  • Mają więcej cierpliwości;
  • Wykazują się większą kreatywnością,
  • Myślą wielozadaniowo,
  • Są bardziej asertywne,
  • Odznaczają się większą lekkością w nawiązywaniu kontaktów.

W jakim zawodzie nie są to pożądane cechy?

elektryk Inowrocław

Elektryk Września, mechanik… Fryzjer?

Wiele „męskich zawodów” w rzeczywistości wymaga wielu żeńskich cech. Na przykład elektryk Września. Czy w jego pracy nie potrzeba kreatywności? A cierpliwości? Ponadto elektryk Inowrocław nierzadko musi wykazać się wielozadaniowością i dokładnością. A co powiedzieć o mechaniku? Czy u niego dokładność nie ma znaczenia? A kreatywność? Oczywiście, w obu tych zawodach potrzebne jest trochę siły, ale przecież kobiety też ją mają! Czy ktoś patrzy dziwnie na mężczyznę, który jest szefem kuchni? Oczywiście, że nie. A czy to nie damski zawód? Albo co powiedzieć o mężczyźnie fryzjerze czy Barberze? To dziwne, że na mężczyzn wykonujących „babskie” zadania patrzymy z mniejszym zdziwieniem niż na kobiety, które chcą zostać elektrykami, mechanikami, policjantami i tak dalej.

Dobrze, że czasy się zmieniają, a kobiety mogą dziś na większą skalę niż kiedykolwiek realizować swoje cele i marzenia.