mieszkania na sprzedaż Mogilno

W co w tym roku najlepiej zainwestować swoje pieniądze?

Niejedna osoba posiadająca duże oszczędności martwi się, że dojdzie do cięcia zer, jakie miało miejsce 25 lat temu. Polski złoty ma coraz mniejszą wartość. Czy to realne zagrożenie? Rząd zapewnia, że nie, jednak sytuacja naszego państwa jest niestabilna. W cenie zawsze będą nieruchomości. Czy warto inwestować w mieszkania na sprzedaż Mogilno lub w domy?

Pandemia, wojna, a pieniądze zmniejszają wartość

Dlaczego tak wielu Polaków się niepokoi? Zaczęło się od pandemii, która negatywnie wpłynęła na polską gospodarkę, a nawet światową. Podczas lock downu stanęło wszystko, poza szpitalami, aptekami i sklepami, których praca także miała ograniczenia. Wielu ludzi straciło pracę. Firmy, które stały, zamiast zarabiać pieniądze jedynie je traciły opłacając podatki i tym podobne. Wiele z nich upadło, co oznaczało mniej dochodów dla państwa, za to potrzebny był ratunek – dotacje, tarcze pomocowe dla przedsiębiorców i tym podobne. Może dało to lekką ulgę, lecz efekty obserwujemy do dziś. Podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki, do których bardzo przyczyniła się także wojna na Ukrainie. To właśnie  z tego państwa mieliśmy dużą część pszenicy, a pszenica to też mąka, pieczywo, makarony i tak dalej. Z Rosji natomiast kupowaliśmy ropę i stal. Z powodu sankcji nie jest to możliwe. Widzimy skutki na stacjach i w sklepach. Ponieważ pieniądz ma coraz mniejszą wartość, a my zarabiamy coraz więcej niektórzy martwią się, że dojdzie do sytuacji sprzed 25 lat, gdy obcięte zostały zera.

mieszkania Mogilno

Domy i mieszkania na sprzedaż Mogilno – Nieruchomość zawsze w cenie

Czy warto trzymać pieniądze w przysłowiowej skarpecie? Zdecydowanie nie. Dlaczego? Ponieważ sytuacja tak szybko się zmienia, że za dwa miesiące za 50 złotych kupimy 30 % mniej niż dzisiaj. Jeśli masz dużą sumę oszczędności koniecznie w coś ją zainwestuj. Dobrą opcją są nieruchomości. Mieszkania na sprzedaż Mogilno, czy domu są w dość wysokich cenach, jednak ich wynajem czy docelowa sprzedaż za kilka, kilkanaście bądź kilkadziesiąt lat pozwoli jeszcze na nich zarobić. Wynajem mieszkania Mogilno to bardzo opłacalna opcja i możliwość stałego przychodu każdego miesiąca.